Hamburg: represje i wyrazy solidarności z aresztowanymi po szczycie G20

Ponad 100.000 osób z różnych środowisk udało się do Hamburga, by zaprotestować przeciwko szczytowi G20. Przez cały okres przygotowań przeciwko szczytowi G20 napotykaliśmy ciągłe represje: obozy były zakazane, protesty zabronione, domy i mieszkania najeżdżane.

Doszło do tego, że osoby były zastraszane, zabierane do aresztów lub nawet otrzymywały zakaz podróżowania. Nie tylko przed, ale i podczas protestów zastosowano bezprecedensowy poziom represji; niezliczona liczba protestujących poszkodowanych przez policję, setki zatrzymane i aresztowane. 36 osób wciąż pozostaje uwięzionych, większość z nich przyjechała na protest z innych krajów.

Uwięzieni towarzysze, którzy wyszli na ulice by walczyć przeciwko G20 oraz żałosnej i nieludzkiej polityce, teraz potrzebują naszego wsparcia. Mamy na myśli również represje w nadchodzących tygodniach i miesiącach oraz osoby, które mogą dotknąć. Nasza solidarność i opór muszą być różnorodne. Będziemy oczywiście potrzebować znacznej ilości pieniędzy, nie tylko na sprawy sądowe, również na kampanię informacyjną. Wsparcie indywidualne jest tutaj ważne, ale zachęcamy was do zbiorowej walki z represjami. Naszym celem jest daleko idąca kampania międzynarodowa, w której wiele osób może uczestniczyć.

Pomimo wszystkich prób mediów oraz sił bezpieczeństwa, tak w trakcie, jak i po szczycie, nie udało się nas podzielić. Nadal stoimy razem i razem zostaniemy, z naszymi uwięzionymi towarzyszami! Szczyt jest zakończony, ale nasza walka o lepszy świat bez przemocy, wyzysku, ucisku i zniewolenia trwa!

Co można zrobić:

- Zbieranie pieniędzy i darów dla ludzi w więzieniu
- Zbieranie środków finansowych na pomoc prawną w nadchodzących procesach oraz kampanię informacyjną
- Spotkania informacyjne o tematyce antyrepresyjnej po szczycie G20
- Solidarnościowe koncerty i imprezy
- Działalność publicystyczna (plakaty, ulotki, koszulki, itp.)
- Organizowanie demonstracji i manifestacji
- Organizowanie wsparcia dla rodzin i przyjaciół osób uwięzionych
- Pisanie listów do uwięzionych

Wspieraj swoją lokalną grupę Anarchistycznego Czarnego Krzyża!

Darowizny (na rachunki bankowe) na pomoc prawną:
Nazwa posiadacza rachunku: Rote Hilfe e.V.
Tytuł: “G20”
IBAN: DE25 2605 0001 0056 0362 39
BIC: NOLADE21GOE
Sparkasse Göttingen

Aby wesprzeć kampanię:
Nazwa posiadacza rachunku: Rote Hilfe e.V. Ortsgruppe Hamburg
Tytuł: “United we stand”
IBAN: DE06 2001 0020 0084 6102 03
BIC: PBNKDEFFXXX


Anarchistyczny Czarny Krzyż 2020