Niemcy, Francja: Akty solidarności z anarchistami uwięzionymi w Hiszpanii

NIEMCY: Nocą z 25 na 26 listopada 2013 roku, zaatakowaliśmy odział Santander Banku położony na terenie berlińskiej dzielnicy Friedrichshain. W ten sposób chcemy okazać solidarność z piątką anarchistów, oskarżonych i uwięzionych przez hiszpański rząd ws. ataku bombowego na bazylikę Pilar.

Wybraliśmy Santander Bank, ponieważ to jeden z największych banków w Hiszpanii, czerpiący zyski z tamtejszego systemu więziennictwa. Zgadza się, pieniądze więźniów są przekazywane Santanderowi, który sprawuje nad nimi „opiekę” pobierając drakońskie opłaty i prowizje. Innym powodem naszego wyboru są inwestycje tego banku w budowę więzień na terytorium całej Ameryce Łacińskiej.

Nasz atak jest wczesnym wkładem do „tygodnia międzynarodowej solidarności z więźniami”. Ponadto, ślemy gorące pozdrowienia dla piątki uwięzionej w Hiszpanii oraz wszystkich innych towarzyszy, którzy nie odrzucają bojowej postawy w codziennym życiu.


Wolność dla wszystkich (A)

FRANCJA: 12 grudnia 2013 roku, eksplozja domowej roboty urządzenia pozbawiła szyb jeden z oddziałów spółki Bouygues (firma zaangażowana w wiele szkodliwych działań, m. innymi budowę więzień) w paryskiej dzielnicy Rue Lepic.

Poprzez nasze działanie chcemy wyrazić solidarność z piątką anarchistów aresztowaną w Barcelonie (dwóje z nich przebywa w areszcie). Przesyłamy im siłę i odwagę!

Korzystając z okazji, ślemy także pozdrowienia dla towarzyszy oskarżonych o podwójny rabunek w Velventos-Kozani.

Solidarność oznacza atak!


Źródło: grecjawogniu.info


Anarchistyczny Czarny Krzyż 2020