Włochy: Nalot na skłot w Pizie - oświadczenie antyfaszystów z Milanu

We wczesnych godzinach 7 maja 2014, niektóre mieszkania i pomieszczenia będące częścią skłotu Garage Anarchico zostały ponownie najechane przez jednostki specjalne włoskiej policji DIGOS. Skonfiskowano wiele przedmiotów i materiałów, w tym komputery, telefony komórkowe, dokumenty, farby, żarówki. Niektórych towarzyszy oskarżono o spowodowanie „rażących uszkodzeń mienia” podczas demonstracji anty-atomowej, która odbyła się 3 maja w Pizie.

Demontaż CISAM, eksperymentalnego reaktora jądrowego, rozpoczęto w październiku 2013 roku, co skutkowało wylaniem do kanału Navicelli (wpadającego do Morza Tyrreńskiego) skażonej wody. Jej spuszczanie potrwa jeszcze kilka miesięcy, choć miało zakończyć się z końcem maja 2014 roku.

Oczywiste jest, że zaangażowanie towarzyszy w strumień kontr-informacji i walkę ze skażeniem w obszarze Pzy i Livorno, powoduje dyskomfort dla tych, którzy chcą kontynuować swoje szkodliwe postępki w ciszy i przy powszechnej rezygnacji. Już trzeci raz w ciągu kilku miesięcy, prokurator Giaconi zamawia nową represyjną operację, działając w obronie interesów CISAM i lokalnych władz.

Solidarność z Garage Anarchico i wszystkimi rebeliantami, którzy walczą przeciwko dominacji, dewastacji przyrody i wyzyskowi.

Wolność dla Alfredo i Nikoli
Wolność dla Gianlucy i Adriano
Wolność dla Marco Camenischa
Wolność dla więźniów ruchu NO TAV

Antyfaszyści z Milanu

(Na zdjęciu czoło pochodu, który 3 maja przemaszerował ulicami Pizy)

źródło: http://grecjawogniu.info/?p=21098Anarchistyczny Czarny Krzyż 2020