OŚWIADCZENIE ALIANSU GRUP ANARCHISTYCZNYCH

Antykongres okazał się dla nas nie tylko szeregiem bezpośrednich ulicznych akcji i wykładów z alternatywnych teorii. Choć nie wszystko udało się w pełni zrealizować, zaistniałe sytuacje wytworzyły w nas poczucie wspólnoty, które rezonować będzie jeszcze długo, napędzając kolejne działania. Dzięki Waszemu zaangażowaniu i odwadze osiągnęliśmy wiele. Jesteśmy mocno zbudowani postawą środowiska wolnościowego w całej Polsce. Dziękujemy wam za akcje solidarnościowe.

Bierzemy też na klatę wszelkie głosy krytyki, (nad)interpretacje i próby wmawiania nam co i jak powinniśmy robić. Również za waszą wolność będziemy dalej walczyć.

Od Legionowa po Baltimore, brutalność policji nie pozostawia nam złudzeń. Aparat państwowy, za pieniądze ludu, broni interesów globalnego kapitału, a działania policji przybierając charakter operacji wojskowych, wymierzane są przeciwko wszystkiemu co nie wypełnia jego norm. Odmawiamy legitymizacji takiej władzy.

Oto skutki policyjnego terroru w trakcie Antykongresu:

- 21 protestujących zatrzymanych, wszystkie – na chwilę obecną – z zarzutem art. 193kk;
- 10 osób obciążonych dozorem policyjnym, w tym dwie dozorowane dwa razy w tygodniu;
- wejścia do domów zatrzymanych i ich rodzin;
– nachodzenie lokalu organizacyjnego;
- zastraszanie aktywistów;
– 3 osoby odwiezione do szpitala.

Niestety bilans może być większy (będziemy informować na bieżąco).

Mogłoby się wydawać, że już po wszystkim. Nasza akcja dobiegła końca. Zatrzymania, dozory i policyjne obserwacje stały się codziennością, a nudna konsumpcja ma być jej uzupełnieniem. Chcą, byśmy wrócili w utarte schematy spektaklu. Dla nas powrotu już nie ma! Walka dopiero się rozoczęła. Każdego dnia na nowo odkrywamy uczucie solidarności wobec towarzyszek i towarzyszy; odżywamy stawiając opór, to on scala nas w jedność. Już czas popsuć maszynkę do mielenia społeczeństwa! Każdy dzień jest dobry do działania. Nie dajmy się zastraszyć. Odpowiedzią na represje niech będą akcje solidarnościowe.

Alians Grup Anarchistycznych


Anarchistyczny Czarny Krzyż 2020