PILNE W SPRAWIE RENÉ

Pilnie poszukiwani są świadkowie zatrzymania René, berlińczyka zatrzymanego po Paradzie Równości z 10. czerwca 2006 r., który do dziś przebywa w warszawskim areszcie śledczym. Zarzucono mu czynną napaść na funkcjonariusza policji (grozi za to 10 lat pozbawienia wolności). Podstawą oskarżenia stały się wyłącznie zeznania policjantów. Prosimy o rozesłanie poniższej wiadomości do wszystkich osób, które mogą pomóc. Tylko od naszej solidarności będzie zależeć to, czy uda nam się oczyścić go od ciążących nad nim zarzutów i przywrócić mu wolność.

--------------------------------------------------

Drogie przyjaciółki, drodzy przyjaciele,

Ta wiadomość powinna dotrzeć do osób, które brały udział w Paradzie Równości w Warszawie 10 czerwca.

Wspieramy berlińczyka René, który od czasu Parady przebywa w warszawskim areszcie śledczym. Zarzuca się mu, ze pod koniec Parady 10 czerwca w Warszawie, około 16.50 razem z innymi osobami ubranymi na czarno brał udział w przepychance z prawicowymi przeciwnikami Parady. Czterech policjantów zeznaje, że podczas tego zajścia René zaatakował ich kijem basebolowym i gazem łzawiącym.

Policjanci podtrzymują tę wersję wydarzeń i na ich zeznaniach opiera się nakaz aresztowania, pomimo tego, ze René w momencie aresztowania nie miał przy sobie żadnych przedmiotów, których możnaby użyć jako broni, a nawet, jak sam zeznaje, nie znajdował się w pobliżu zajścia. Zeznania policjantów są podstawą jego aresztowania do procesu, który będzie miał miejsce prawdopodobnie w połowie sierpnia.

Pilnie poszukujemy osób, które:

- obserwowały zajście z przeciwnikami Parady na Placu Zamkowym;

- widziały następujące po tym zatrzymania;

- same zostały na krótko zatrzymane;

- filmowały lub robiły zdjęcia na końcu Parady.

René w momencie tych zajść miał na sobie czarną kurtkę przeciwdeszczową, niebieskie spodnie dżinsowe, czarne buty, okulary przeciwsłoneczne i czarny kapelusz rybacki; mial przy sobie białą torbę.

Prosimy zgłaszać się jak najszybciej na adres mailowy:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

lub pod numer telefonu

 

(0049) 163 388 1037

 

www.queerberlin.tk

 


Anarchistyczny Czarny Krzyż 2020