28 Czerwca - Dzień solidarności z Eric'iem King'iem

28 Czerwca po raz drugi odbędzie się międzynarodowy dzień wsparcia dla Erica Kinga – weganina, anarchisty aresztowanego za atak na biuro rządowe w Kansas City we wrześniu 2014 roku. Oskarżono go o wrzucenie młotka przez okno budynku, po czym wrzucenie dwóch koktajli Mołotowa, które nie zadziałały. Erica zidentyfikowano jako podejrzanego przez policję lokalną, ponieważ już wcześniej podejrzewano go o anty rządowe i anty-policyjne graffiti.


3 marca 2016 zaakceptował ugodę nie-współpracując, ale przyznając się do “użycia materiałów wybuchowych w celu podpalenia własności używanej przez lub mającej wpływ na międzystanowy biznes”. Prawie trzy miesiące później, 28 czerwca, federalny sąd w Kansas City skazał Kinga na 10 lat więzienia – statutowe minimum i maksimum czasu za paragraf do którego się przyznał. Planowana data zwolnienia Erica to 23 czerwca 2023.


Od momentu aresztowania i uwięzienia Eric jest ekstremalnie odizolowany od swoich bliskich i był wielokrotnie celem szykan ze strony klawiszy, którzy regularnie zagrażają jego bezpieczeńśtwu. W CCA Leavenworth, gdzie Eric był przetrzymywany przed procesem, spędził jednorazowo 6 miesięcy w izolatce, izolowano go także w krótszych okresach. Pomimo tych zmagań, Eric jest dobrej wiary i będzie się ma zamiar mierzyć się ze swą sytuacją do końca odsiadki. Nadal zamierza walczyć o świat wolny od dominacji i opresji.


Eric King

#27090045
FCI Florence
PO Box 6000
Floence, CO 81226

USA


https://supportericking.org/


Anarchistyczny Czarny Krzyż 2020